Orientální speciality

Dodáváme orientální speciality

Dodáváme orientální speciality i další produkty, které jsou dosud českému zákazníkovi málo známé, ale ve světě velmi oblíbené. Díky našim polotovarům už nebudete muset za cizrnovou pastou Hummus nebo placičkami známými jako Falafel až na Střední východ. Rovněž velmi oblíbené, oříšky plněné lilky Makdous nebo světově proslulé sladkosti jako je baklava už nebudete muset shánět v syrském bazaru. Stačí navštívit náš obchod!!! Zde vám rádi nabídneme již zmíněné pochoutky, ale také mnoho jiných delikátních lahůdek.

Vinné listy plněné ryži

Směs uvařené dlouhozrnné rýže a bylinek je ručně zamotána do vinných listů. Neobvyklý, ale skvělý pokrm podáváme s masem i samostatně s pečivem.

Papriky plněné rýží

Papriky můžeme servírovat jako přílohu k masu, ale i za studena.Vyzkoušejte dochucení citrónovou šťávou.

Zelí plněné rýží

Tradiční egyptské jídlo (mahsi cromb).Zelné listy plněné rýží a směsí bylinek.Servírujeme k masu i za studena.

Cukety plněné rýží

Oblíbené konzervované cuketky plněné rýží, dochucené kořením. Obzvlášt chutné jako příloha k masu.

Lilek plněný rýží

Konzervovaný lilek plněný rýží, ochucený kořením.Hotový pokrm, stačí jen ohřát.

Okra v rajčatové omáčce

Zelené, jedlé plody proskurníku v kombinaci s chutnými rajčaty!Lze přidat do dušených pokrmů (guláše) nebo jako příloha k masu a rýži.

Zelenina grilovaná

Naložený grilovaný lilek, paprika a cuketky.Výborná příloha ke grilovanému i pečenému masu.

Makdous

Arabská specialita! Lilek plněný vlašskými ořechy,česnekem a paprikou. Naložený v kořeněné směsi sojového a olivového oleje.

Tuřín nakládaný

Kořenová zelenina příbuzná vodnici.Bulvy mají nasládlou, lehce peprnou chuť. Nakládá se do slaného nálevu společně s řepou, čímž nálev získá typickou fialovo růžovou barvu.

Okurky nakládané

Divoké okurky ve slaném nálevu, vhodné jako příloha k masům či uzeninám.

Zelenina nakládaná

Směs zeleniny(feferonky,mrkev,citron,zázvor,zelí,tuřín,okurky,koření) naložená v oleji.Vhodná jako příloha k masům nebo na toasty.

Feferonky nakládané

Různé barvy feferonek, od lehce pikantních po ostře pálivé.

Hummus, Pasta cizrnová

Oblíbená pomazánka z uvařené a rozmačkané cizrny. Možno servírovat na talíř a zakápnout olivovým olejem či citrónem. Nebo jen namazat na pečivo.Velmi zdravá a vydatná svačina či snídaně.

Baba ghanoush, Pasta lilková

Hotová okořeněná pomazánka z lilků, zvaná pro svou lahodnou chuť “lilkový kaviár”.Základem je upečený lilek a sezamová pasta (Tahina).Lehký,zdravý předkrm.

Tahina, Pasta sezamová

Vynikající, mírně ředěná sezamová pasta, vyrobená z drcených sezamových semínek a mořské soli. Součást mnoha tradičních orientálních specialit (hummus, falafel, halva).

Okra

Okra,zelené oplodí ibiškovce jedlého,se ve východním Středomoří běžně používá v dušených pokrmech,se zeleninou a masem.Nebo se podává formou polévky.

Mulukhiyah, listy jutovníku

Čerstvé nebo sušené listy jutovníku, jedna z hlavních potravin za vlády starých egyptských faraónů.Vzhledem připomínají špenát.Výborná příloha k masu. Účinný antioxidant.

Harissa pálivá omačka

Velmi pálivá papriková chilli pasta, kterou ocení především praví labužníci.Vhodná k masům i uzeninám.

Ajvar baš, pálivý

Tradiční pomazánka vyrobená z červených paprik a lilků. Vhodné na toasty, k namazání na pečivo, jako příloha k masům či studený předkrm.

Máme větší výběr v našich obchodech, zveme Vás k návštěvě našich obchodů

Copyright Galaxxy Food 2018 - 2019, All rights reserved | Website by UniStudio